2023 ICF CANOE SPRINT WORLD CUP
POZNAƃ (POL), 26-28 MAY 2023
Refresh ON
Last Changes: 2023-05-28 16:12:12
MK1_5000

C1200 C1500 C15000 C2200 C2500 C2500X K1200 K1500 K15000 K2200 K2500 K2500X K4500

C1500 C11000 C15000 C2500 C21000 C4500 K1200 K11000 K1500 K15000 K2500 K4500

DAY 1
2023-05-26
DAY 2
2023-05-27
DAY 3
2023-05-28
MEDAL
TABLE


[ 1 ] K1 Women 200m Heat 1 [ 122 ] K1 Men 5000m FINAL

10:00  [101] K1 Women 500m  [F B]
10:06  [102] K1 Men 500m  [F C]
10:12  [103] K1 Men 500m  [F B]
10:18  [104] C1 Men 500m  [F B]
10:24  [105] K2 Men 500m  [F C]
10:30  [106] K2 Men 500m  [F B]
10:36  [107] C2 Men 500m  [F B]
10:42  [108] K2 Women 500m  [F B]
11:04  [109] C1 Women 500m  [F A]
11:13  [110] K1 Women 500m  [F A]
11:22  [111] K1 Men 500m  [F A]
11:31  [112] C1 Men 500m  [F A]
11:45  [113] C2 Women 500m  [F]
11:54  [114] K2 Men 500m  [F A]
12:03  [115] C2 Men 500m  [F A]
12:12  [116] K2 Women 500m  [F A]
12:24  [117] Mixed C2 500m  [F]
12:33  [118] Mixed K2 500m  [F A]
14:04  [119] C1 Women 5000m  [F]
14:35  [120] C1 Men 5000m  [F]
15:05  [121] K1 Women 5000m  [F]
15:35  [122] K1 Men 5000m  [F]
WBR 18:00.040 LARSEN Eirik Veras NOR PoznaƄ (POL)
WCH 21:34.260 LINDBERG Joakim SWE Halifax (CAN)
Direct final
 FINAL

Last Changes: 2023-05-28 16:12:12
[ 122 ] K1 Men 5000m - FINAL START: 2023-05-28 15:35 STARTED: 15:35:15
Pos Lane Bib NF Athlete YOB WRank Mark
1 31 88 DEN Mads Brandt PEDERSEN 1996 20:59.34
2 18 299 POR Fernando PIMENTA 1989 2 21:23.72 24.38
3 13 247 NOR Jon Amund VOLD 1997 25 21:31.67 32.33
4 24 246 NOR Eivind VOLD 1993 23 21:38.31 38.97
5 10 137 GBR James RUSSELL 1997 21:39.51 40.17
6 21 335 SWE Joakim LINDBERG 1993 6 21:42.88 43.54
7 22 282 POL Rafal ROSOLSKI 1991 10 22:04.95 1:05.61
8 19 323 SLO Jost ZAKRAJSEK 1983 1 22:06.56 1:07.22
9 29 169 IRL Ronan FOLEY 2000 22:09.82 1:10.48
10 14 192 ITA Nicola RIPAMONTI 1990 20 22:09.90 1:10.56
11 9 124 GER Nico PAUFLER 1998 22:41.72 1:42.38
12 28 135 GBR Matthew JOHNSON 1996 22:48.05 1:48.71
13 15 297 POR Joao DUARTE 2003 14 23:02.51 2:03.17
14 3 329 SWE Karl BRODEN 2001 23:03.51 2:04.17
15 20 307 SVK Milan DORNER 1998 4 23:20.49 2:21.15
16 5 34 CHN Tingkai BU 1995 23:26.11 2:26.77
17 17 363 UKR Oleksandr SYROMIATNYKOV 1994 5 23:27.60 2:28.26
18 4 368 UKR Vladyslav VOLOSHYN 2004 23:29.81 2:30.47
19 32 181 ITA Luca BOSCOLO MENEGUOLO 1999 23:38.85 2:39.51
20 37 198 JPN Mizuki AOKI 2002 23:41.33 2:41.99
21 11 52 CHN Congkang WANG 1996 23:56.91 2:57.57
22 16 238 NED Albart FLIER 1995 7 24:12.79 3:13.45
23 2 237 NED Milan DEKKER 2001 24:17.89 3:18.55
24 1 342 SUI Linus BOLZERN 1999 24:18.37 3:19.03
25 36 219 KOR Juhyeon PARK 1995 LAP
26 25 205 JPN Taishi TANADA 1997 32 LAP
27 7 213 KOR Hyunhee JO 1997 LAP
12 245 NZL Quaid THOMPSON 1998 DNF
23 30 BEL Artuur PETERS 1996 15 DNF
34 98 FIN Niko KESKINEN 2002 DNF
6 171 IRI Ali AGHAMIRZAEIJENAGHRAD 1993 DNS
30 316 SVK Erik VLCEK 1981 DNS
33 5 ALG Ayoub HAIDRA 2000 DNS
35 253 POL Jakub GAWLOWSKI 2004 DNS

Domtel © by Pilar 2013-2022           0.078696012496948 s.