2023 ICF CANOE SPRINT WORLD CUP
POZNAƃ (POL), 26-28 MAY 2023
Refresh ON
Last Changes: 2023-05-28 15:08:05
KK1_500

C1200 C1500 C15000 C2200 C2500 C2500X K1200 K1500 K15000 K2200 K2500 K2500X K4500

C1500 C11000 C15000 C2500 C21000 C4500 K1200 K11000 K1500 K15000 K2500 K4500

DAY 1
2023-05-26
DAY 2
2023-05-27
DAY 3
2023-05-28
MEDAL
TABLE


[ 85 ] K1 Women 500m Semifinal-1 [ 87 ] K1 Women 500m Semifinal-3

10:00  [101] K1 Women 500m  [F B]
10:06  [102] K1 Men 500m  [F C]
10:12  [103] K1 Men 500m  [F B]
10:18  [104] C1 Men 500m  [F B]
10:24  [105] K2 Men 500m  [F C]
10:30  [106] K2 Men 500m  [F B]
10:36  [107] C2 Men 500m  [F B]
10:42  [108] K2 Women 500m  [F B]
11:04  [109] C1 Women 500m  [F A]
11:13  [110] K1 Women 500m  [F A]
11:22  [111] K1 Men 500m  [F A]
11:31  [112] C1 Men 500m  [F A]
11:45  [113] C2 Women 500m  [F]
11:54  [114] K2 Men 500m  [F A]
12:03  [115] C2 Men 500m  [F A]
12:12  [116] K2 Women 500m  [F A]
12:24  [117] Mixed C2 500m  [F]
12:33  [118] Mixed K2 500m  [F A]
14:04  [119] C1 Women 5000m  [F]
14:35  [120] C1 Men 5000m  [F]
15:05  [121] K1 Women 5000m  [F]
15:35  [122] K1 Men 5000m  [F]
WBR 1:46.576 RYAN Caitlin HUN Szeged (HUN)
WCH 1:58.690 CARRINGTON Lisa NZL Halifax (CAN)
OCH 1:51.216 CARRINGTON Lisa NZL Tokyo (JPN)
1-3 to final A, 4-6 to final B, rest out
 Heat 1  Heat 2  Heat 3  Heat 4  Semifinal-1  Semifinal-2  Semifinal-3  FINAL A  FINAL B  Summary

Last Changes: 2023-05-27 16:38:41
[ 86 ] K1 Women 500m - Semifinal-2 START: 2023-05-27 15:12 STARTED: 15:12:03
  PhotoFinish
Pos Lane Heat Bib NF Athlete YOB WRank Mark Rank
1 6 3 118 GER Pauline JAGSCH 2003 1:58.44 FA 1
2 5 3 75 CZE Anezka PALOUDOVA 1999 14 1:59.35 FA 2
1 4 1 83 DEN Emma Aastrand JORGENSEN 1996 19 1:59.58 FA 3
2 5 1 340 SWE Linnea STENSILS 1994 1:59.70 FA 4
1 5 2 67 CRO Anamaria GOVORCINOVIC 1997 9 2:00.36 FA 5
3 4 3 41 CHN Dongyin LI 1995 2:00.89 FA 6
2 4 2 328 SWE Melina ANDERSSON 1999 2:01.10 FA 7
4 1 3 188 ITA Agata FANTINI 1994 2:01.30 FB 8
3 2 2 356 UKR Mariya POVKH 1989 2:01.32 FA 9
4 6 2 257 POL Justyna ISKRZYCKA 1997 20 2:01.35 FB 10
3 8 1 300 POR Teresa PORTELA 1987 4 2:01.87 FA 11
5 3 3 381 UZB Arina TANATMISHEVA 2003 2:02.64 FB 12
4 7 1 326 RSA Esti OLIVIER 1992 15 2:03.03 FB 13
5 6 1 320 SLO Spela PONOMARENKO JANIC 1981 18 2:04.30 FB 14
6 8 3 221 LAT Madara ALDINA 1994 61 2:05.59 FB 15
6 3 1 318 SLO Mia MEDVED 1999 2:05.70 FB 16
5 3 2 278 POL Sandra OSTROWSKA 2000 2:05.77 FB 17
6 7 2 12 ARG Brenda ROJAS 1995 13 2:06.42 FB 18
7 8 2 136 GBR Lucy LEE-SMITH 1997 58 2:07.36 19
7 7 3 49 CHN Yuewen SUN 1994 2:07.89 20
7 9 1 101 FIN Sara MIHALIK 1996 39 2:10.07 21
8 2 1 240 NED Anna MUS 1994 2:11.69 22
8 2 3 217 KOR Hansol LEE 2004 2:14.30 23
8 1 2 209 KOR Ran CHOI 1995 2:14.84 24
9 1 1 94 EST Elizaveta FEDOROVA 2004 2:16.18 25

Domtel © by Pilar 2013-2022           0.073370933532715 s.