2023 ICF CANOE SPRINT WORLD CUP
POZNAƃ (POL), 26-28 MAY 2023
Refresh ON
Last Changes: 2023-05-28 15:08:05
KK1_500

C1200 C1500 C15000 C2200 C2500 C2500X K1200 K1500 K15000 K2200 K2500 K2500X K4500

C1500 C11000 C15000 C2500 C21000 C4500 K1200 K11000 K1500 K15000 K2500 K4500

DAY 1
2023-05-26
DAY 2
2023-05-27
DAY 3
2023-05-28
MEDAL
TABLE


[ 34 ] K1 Women 500m Heat 2 [ 36 ] K1 Women 500m Heat 4

10:00  [101] K1 Women 500m  [F B]
10:06  [102] K1 Men 500m  [F C]
10:12  [103] K1 Men 500m  [F B]
10:18  [104] C1 Men 500m  [F B]
10:24  [105] K2 Men 500m  [F C]
10:30  [106] K2 Men 500m  [F B]
10:36  [107] C2 Men 500m  [F B]
10:42  [108] K2 Women 500m  [F B]
11:04  [109] C1 Women 500m  [F A]
11:13  [110] K1 Women 500m  [F A]
11:22  [111] K1 Men 500m  [F A]
11:31  [112] C1 Men 500m  [F A]
11:45  [113] C2 Women 500m  [F]
11:54  [114] K2 Men 500m  [F A]
12:03  [115] C2 Men 500m  [F A]
12:12  [116] K2 Women 500m  [F A]
12:24  [117] Mixed C2 500m  [F]
12:33  [118] Mixed K2 500m  [F A]
14:04  [119] C1 Women 5000m  [F]
14:35  [120] C1 Men 5000m  [F]
15:05  [121] K1 Women 5000m  [F]
15:35  [122] K1 Men 5000m  [F]
WBR 1:46.576 RYAN Caitlin HUN Szeged (HUN)
WCH 1:58.690 CARRINGTON Lisa NZL Halifax (CAN)
OCH 1:51.216 CARRINGTON Lisa NZL Tokyo (JPN)
1-6 + 3x7th BT to SF, rest out
 Heat 1  Heat 2  Heat 3  Heat 4  Semifinal-1  Semifinal-2  Semifinal-3  FINAL A  FINAL B  Summary

Last Changes: 2023-05-27 07:56:20
[ 35 ] K1 Women 500m - Heat 3 START: 2023-05-26 14:39 STARTED: 14:39:14
  PhotoFinish
Pos Lane Heat Bib NF Athlete YOB WRank Mark Rank
1 8 1 340 SWE Linnea STENSILS 1994 1:51.07 SF 1
2 3 1 118 GER Pauline JAGSCH 2003 1:51.70 SF 2
3 4 1 257 POL Justyna ISKRZYCKA 1997 20 1:52.90 SF 3
1 5 4 75 CZE Anezka PALOUDOVA 1999 14 1:52.92 SF 4
4 7 1 356 UKR Mariya POVKH 1989 1:53.31 SF 5
5 5 1 300 POR Teresa PORTELA 1987 4 1:53.54 SF 6
1 1 3 41 CHN Dongyin LI 1995 1:54.03 SF 7
6 1 1 188 ITA Agata FANTINI 1994 1:54.06 SF 8
2 4 3 320 SLO Spela PONOMARENKO JANIC 1981 18 1:54.21 SF 9
3 3 3 278 POL Sandra OSTROWSKA 2000 1:54.50 SF 10
2 3 4 328 SWE Melina ANDERSSON 1999 1:54.96 SF 11
3 7 4 318 SLO Mia MEDVED 1999 1:55.89 SF 12
1 5 2 67 CRO Anamaria GOVORCINOVIC 1997 9 1:55.93 SF 13
4 5 3 12 ARG Brenda ROJAS 1995 13 1:56.12 SF 14
2 4 2 83 DEN Emma Aastrand JORGENSEN 1996 19 1:56.53 SF 15
3 8 2 381 UZB Arina TANATMISHEVA 2003 1:56.70 SF 16
4 7 2 49 CHN Yuewen SUN 1994 1:56.90 SF 17
5 6 2 136 GBR Lucy LEE-SMITH 1997 58 1:58.22 SF 18
7 6 1 101 FIN Sara MIHALIK 1996 39 1:58.70 qBT 19
5 2 3 240 NED Anna MUS 1994 1:58.97 SF 20
6 6 3 221 LAT Madara ALDINA 1994 61 1:59.17 SF 21
7 8 3 209 KOR Ran CHOI 1995 2:00.37 qBT 22
4 4 4 326 RSA Esti OLIVIER 1992 15 2:01.60 SF 23
6 3 2 94 EST Elizaveta FEDOROVA 2004 2:03.77 SF 24
5 2 4 217 KOR Hansol LEE 2004 2:07.36 SF 25
1 2 362 UKR Snizhana STALINOVA 2004 DNS
2 1 140 HKG Hoi Tik CHUNG 2005 DSQ R 3.1
2 2 177 IRI Hediye KAZEMI 1994 DNS
8 4 4 ALG Aya FERFAD 2003 DNS

Domtel © by Pilar 2013-2022           0.058754920959473 s.