2023 ICF CANOE SPRINT WORLD CUP
POZNAƃ (POL), 26-28 MAY 2023
Refresh ON
Last Changes: 2023-05-28 15:08:05
MC1_500

C1200 C1500 C15000 C2200 C2500 C2500X K1200 K1500 K15000 K2200 K2500 K2500X K4500

C1500 C11000 C15000 C2500 C21000 C4500 K1200 K11000 K1500 K15000 K2500 K4500

DAY 1
2023-05-26
DAY 2
2023-05-27
DAY 3
2023-05-28
MEDAL
TABLE


[ 43 ] C1 Men 500m Heat 2 [ 45 ] K2 Men 500m Heat 1

10:00  [101] K1 Women 500m  [F B]
10:06  [102] K1 Men 500m  [F C]
10:12  [103] K1 Men 500m  [F B]
10:18  [104] C1 Men 500m  [F B]
10:24  [105] K2 Men 500m  [F C]
10:30  [106] K2 Men 500m  [F B]
10:36  [107] C2 Men 500m  [F B]
10:42  [108] K2 Women 500m  [F B]
11:04  [109] C1 Women 500m  [F A]
11:13  [110] K1 Women 500m  [F A]
11:22  [111] K1 Men 500m  [F A]
11:31  [112] C1 Men 500m  [F A]
11:45  [113] C2 Women 500m  [F]
11:54  [114] K2 Men 500m  [F A]
12:03  [115] C2 Men 500m  [F A]
12:12  [116] K2 Women 500m  [F A]
12:24  [117] Mixed C2 500m  [F]
12:33  [118] Mixed K2 500m  [F A]
14:04  [119] C1 Women 5000m  [F]
14:35  [120] C1 Men 5000m  [F]
15:05  [121] K1 Women 5000m  [F]
15:35  [122] K1 Men 5000m  [F]
WBR 1:43.669 FUKSA Martin CZE Szeged (HUN)
WCH 1:54.490 SANTOS Isaquias BRA Halifax (CAN)
1st to Final A, 2-7 to SF, rest out
 Heat 1  Heat 2  Heat 3  Semifinal-1  Semifinal-2  FINAL A  FINAL B  Summary

Last Changes: 2023-05-27 07:56:55
[ 44 ] C1 Men 500m - Heat 3 START: 2023-05-26 15:33 STARTED: 15:33:30
  PhotoFinish
Pos Lane Heat Bib NF Athlete YOB WRank Mark Rank
1 6 2 61 TPE Kuan-Chieh LAI 1996 27 1:49.81 FA 1
1 5 1 343 UKR Pavlo ALTUKHOV 1995 4 1:50.03 FA 2
1 7 3 400 GER Moritz ADAM 1999 1:50.14 FA 3
2 3 3 353 UKR Taras MAZOVSKYI 1998 1:51.70 SF 4
3 8 3 226 LTU Vadim KOROBOV 1997 1:51.86 SF 5
2 3 2 284 POL Arsen SLIWINSKI 1996 1:52.92 SF 6
3 7 2 20 AUS Benjamin MANNING 1999 1:53.17 SF 7
4 4 2 26 AUT Manfred PALLINGER 1992 21 1:55.21 SF 8
2 4 1 264 POL Oleksii KOLIADYCH 1998 24 1:55.73 SF 9
4 4 3 95 EST Joosep KARLSON 1995 19 1:56.50 SF 10
3 2 1 66 COL Alejandro RODRIGUEZ RAMIREZ 1996 1:57.79 SF 11
5 6 3 196 ITA Dawid SZELA 2001 1:58.86 SF 12
6 5 3 215 KOR Yiyeol KIM 1993 17 2:00.28 SF 13
4 3 1 234 LTU Henrikas ZUSTAUTAS 1994 2:00.53 SF 14
5 8 2 105 GER David BAUSCHKE 2002 2:00.59 SF 15
5 6 1 180 ITA Mattia ALFONSI 1998 26 2:01.92 SF 16
6 1 1 210 KOR Seonhong HWANG 1999 2:04.61 SF 17
7 8 1 93 EGY Mahmoud TAREK MANSOUR AHMED SHOUSHA 2001 2:08.99 SF 18
7 2 3 27 AZE Bohdan KURUDZ 1990 2:22.52 SF 19
2 2 2 ALG Sidali BELAIDI 2002 DNS
5 2 222 LAT Roberts LAGZDINS 1999 7 DNS
7 1 176 IRI Mohammad Nabi REZAEI 1999 DNS

Domtel © by Pilar 2013-2022           0.055492877960205 s.